Stajnia Celinów | pensjonat, jazdy konne, obozy, wycieczki

Nauka jazdy konnej - Warszawa i okolice

Stajnia Celinów to doskonałe miejsce na naukę jazdy konnej dla dzieci i młodzieży. W naszej stadninie znajdziesz miejsce do treningu i relaksu.

Oprócz oprowadzanek, lonży dla początkujących i nauki dla średniozaawansowanych proponujemy indywidualne treningi oraz wyjazdy w teren.

Jazda konno jest istotnym elementem życia, gdyż poprawia samopoczucie, redukuje stres i lęk, wzmacnia pewność siebie i samoocenę. Może być także formą terapii dla osób z różnymi problemami emocjonalnymi, społecznymi lub fizycznymi.

Nauka jazdy konnej w Stajni Celinów to nie tylko troska o poprawną postawę i techniczne aspekty jazdy. To także nauka odpowiedzialności, szacunku i troski o konia. Aby dobrze jeździć konno, trzeba nauczyć się komunikować z koniem, rozumieć jego potrzeby i nastroje, dbać o jego zdrowie i higienę.

Stajnia Celinów znajduje się tylko 24 km od Warszawy, w kierunku na Otwock, Mińsk Mazowiecki, Siedlce – tylko 30 minut jazdy a znajdziesz się na wsi, wśród natury i koni 🙂

nauka jazdy konnej

Nauka jazdy konnej - szkółka jeździecka

Oprowadzanki / lonża

 1. Idealne na początek 🙂
 2. około 30 minut
 3. 1 uczeń na lekcji

75 zł

Trening indywidualny

 1. Skondensowana nauka 🙂
 2. około 60 minut
 3. 1 uczeń na lekcji

150 zł

Nauka jazdy w zastępie

 1. Samodzielny kłus / galop 🙂
 2. około 60 minut
 3. 2-3 uczniów na lekcji

100 zł

Wyjazd w teren

 1. Wiatr we włosach 🙂
 2. około 60 minut
 3. Wyjazd indywidualny

150 zł

Zapisz się na lekcje jazdy konnej

Jesteśmy dla Ciebie dostępni w godz. 8.00 – 20.00 / 7 dni w tygodniu 🙂

Jeśli nie wiesz: jakie jazdy wybrać? jak się zapisać? – więcej informacji znajdziesz w sekcji FAQ poniżej 🙂

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Nauka jazdy konnej w Stajni Celinów prowadzona jest przez doświadczonych instruktorów i podzielona jest na cztery grupy zaawansowania. Dzięki temu możesz wybrać poziom zgodnie z umiejętnościami. Nasze zajęcia dostosowane są również do wieku, chętnie uczymy jeździć zarówno dzieci, jak i dorosłych. 

Jeśli masz małe dziecko, to śmiało możesz je do nas zapisać. Uwielbiamy wprowadzać najmłodszych w cudowny świat koni 🙂

Nasze zajęcia to:

 • pierwsze kroki / oprowadzanki — nauka jazdy konnej dla początkujących, skierowana szczególnie do młodszych dzieci. Rozpoczynamy naszą końską przygodę od oprowadzających wycieczek na koniu w siodle oraz nauki czyszczenia i siodłania konia;
 • nauka jazdy na lonży – jest to kolejny etap nauki, wprowadzający do swobodnej jazdy i późniejszych lekcji kłusa czy galopu;
 • nauka jazdy w zastępie — dla osób, które opanowały jeździectwo samodzielne na wcześniejszych lekcjach i umieją poruszać się kłusem lub galopem;
 •  treningi indywidualne – na zajęciach doskonalone są samodzielne umiejętności pod okiem instruktora;
 • wyjazd w teren – wycieczka konna grupą zaawansowanych jeźdźców, sama przyjemność ze wspólnej jazdy 🙂

Zapisz się na lekcje jazdy konno telefonicznie 601-998-390  lub mailowo info@stajniacelinow.pl. Nasz manager Tomasz Węgliński jest dostępny przez e-mail całą dobę oraz pod telefonem od 8 do 20 każdego dnia. Chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania 🙂

Adres i instrukcje dojazdu do stajni znajdziesz w Tutaj

Rozliczenie odbywa się bezpośrednio u Instruktora, gotówką/blik po zakończeniu jazdy.

 

Jeśli wiesz, że nie będziesz mógł uczestniczyć w zaplanowanej lekcji, daj nam znać! Dzięki odwołaniu lekcji z minimum 24h wyprzedzeniem uzyskasz zwrot płatności/nie zapłacisz za lekcje. 

Jeśli jednak odwołasz lekcję na mniej niż 24h przed jej rozpoczęciem, pobierzemy 50% opłaty za jazdę dla stałych klientów.

Pamiętaj, że czas jest cenny dla Ciebie, instruktora i innych kursantów 🙂

Może się zdarzyć, że z przyczyn losowych odwołamy jazdy, zmienimy instruktora, godzinę lekcji lub zarezerwujemy halę na wyłączność. Zawsze poinformujemy Cię o tym telefonicznie z wyprzedzeniem, dlatego możesz być spokojny o swoje plany 🙂

Na lekcje jazdy konnej możesz przyjść w następujące dni: poniedziałki, czwartki, piątki oraz soboty i niedziele.

Czas trwania jazd różni się, w zależności od tego, jaki poziom wybierzesz. 

Lekcja pierwsze kroki – oprowadzanki trwa 30 minut i możesz ją wydłużyć do 1-1,5 godziny.

Lekcje jazdy w zastępie oraz treningi indywidualne trwają 60 minut, jeżeli wcześniej samodzielnie przygotujesz konia do jazdy. Jeśli nie, wtedy część godzinnej lekcji przeznaczymy na czyszczenie i ubieranie konia. Dlatego, jeśli umiesz samodzielnie osiodłać konia, przyjedź do stajni wcześniej, aby go przygotować. Dzięki temu jak najwięcej czasu lekcji przeznaczysz na jazdę 🙂

Na wyjazd w teren to zazwyczaj trzeba przeznaczyć od 1 do 2 godzin:)

Pamiętaj o punktualności 😉 Działamy według ustalonego grafiku i jeśli się spóźnisz, nie będziemy mogli wydłużyć lekcji. 🙂

Nauka jazdy konnej dla  dzieci i młodzieży odbywa się na przyjaznych i wyszkolonych koniach oraz kucach. Dlatego możesz mieć pewność, że zajęcia są zarówno bezpieczne, jaki i przyjemne. Dodatkowo odprężające otoczenie naszej Stajni, pozwala na czerpanie przyjemności z każdej lekcji.

Zanim zapiszesz się na jazdy, zapoznaj się z naszymi zasadami działania. Poniżej znajdziesz  „Regulamin Stajni Celinów” (czytaj tutaj)

Na pierwsze zajęcia mozą ubrać się w strój sportowo-turystyczny: bluza, obcisłe spodnie typu legginsy, skarpetki wysokie, buty typu adidasy, z gładką podeszwą. Taki strój w wystarczy:) Na kolejnych etapach rozwoju jeździeckiego zaopatrujemy się w bryczesy, buty jeździeckie i  czapsy.

Zajęcia organizujemy na: hali jeździeckiej, krytym lonżowniku oraz zewnętrznej ujeżdżalni. No i oczywiście w lesie 🙂

Dzięki hali oraz lonżownikowi masz pewność, że Twoja lekcja się odbędzie nawet w brzydką pogodę, a w ładne dni możesz cieszyć się jazdą na zewnątrz.

Tak, u nas w Stajnia na zajęciach z końmi obowiązkowa należy korzystać z kasku oraz kamizelki ochronnnej. Jeśli nie masz swojego kasku i kamizelki nie martw się – bezpłatnie skorzystasz ze sprzętu stajennego.

TAK – czyszczenie i siodłanie konia to jedna z najważniejszych rzeczy w jeździectwie. Pozwala przygotować się do bezpiecznej jazdy, odpowiednio zadbać o dobrostan zwierzęcia i nawiązać z nim relację. Dlatego każdego początkującego jeźdźca uczymy tych czynności. W ramach wykupionej lekcji instruktor pokaże Tobie / Twojemu dziecku, jak to zrobić. Jeśli jednak nie chcesz tego robić, to możesz poprosić, aby instruktor zrobił to za Ciebie. Jednak wtedy ograniczysz możliwość nauczenia się samodzielnego przygotowania konia do jazdy oraz nie nawiążesz głębszego kontaktu ze zwierzęciem.

W Stajni Celinów organizujemy letnie i zimowe obozy jeździeckie, na których rozwiniesz umiejętności jazdy konnej i spędzisz radosny czas z rówieśnikami. Obozy trwają w czasie ferii zimowych oraz wakacji letnich:)

Multimedia

Zobacz także

Hotel dla koni

Obozy jeździeckie

Wycieczki

Stajnia Celinów | pensjonat, jazdy konne, obozy, wycieczki